Slide
Жените од замокот Лафајет
Стефани Дреј

Сложено исткаен и моќно раскажан, „Жените од замокот Лафајет“ е роман за должноста и надежта, за љубовта и храброста, за силата што ја наследуваме од оние што биле пред нас.

Категории: Историски, Романи

Slide
На маса со волкот
Розела Посторино

Интернационалeн бестселер заснован на мрачна вистинска приказна што покренува провокативни прашања за соучесништво, вина и преживување.

Категории: Драма, Историски, Трилер

Slide
Клубот на убиства
во четврток
Ричард Осман

Брилијантна четворка со неколку скриени трикови во ракавите; Жена полицаец со својот прв голем случај; Брутално убиство.

Категории: Драма, Трилер

Slide
Ноќниот портрет
Лаура Морели

Возбудлив историски роман за создавање
на една од најпознатите слики на Леонардо
да Винчи, Портретот на дамата со хермелин
и жената што се бореше да го спаси портретот
од нацистичкото уништување за време на
Втората светска војна.

Категории: Драма, Живот, Историски, Љубовен

Slide
Море од спомени
Фиона Валпи

Кога Кендра првпат ја посетува
својата болна баба, таа ја замолува
да ја запише нејзината приказна,
пред да ја заборави…

Категории: Драма, Живот, Љубовен

previous arrow
previous arrow
next arrow
next arrow

Популарни категории

Популарни категории

Празничната сезона е подобра со книга

Има нешто магично… #ВоСветотНаКнигите

Најново

Наш избор

Култура од мали нозе

Клуб на читатели

Зачленете се и добијте автоматски 10% попуст на целиот асортиман на веб-сајтот. Регистрирајте се уште денес и веднаш започнете со пазарење по пониски цени.

ПОСЛЕДНИ НОВОСТИ

Зарубежные онлайн казино: Безопасные методы депозита

✨ Friends Casino - Добро пожаловать в мир удачи и веселья в Френдс Казино - вашем идеальном месте для незабываемых…

Прочитај повеќе...
ПОВТОРНО ВО ПРОДАЖБА „Никаде без ќерка ми“ од Бети Махмуди со Вилијам Хофер

ПОВТОРНО ВО ПРОДАЖБА „Никаде без ќерка ми“ од Бети Махмуди со Вилијам Хофер

Филмуваната вистинска приказна за борбата на една мајка за своето дете повторно е на полиците #ВоСветотНаКнигите. По барање на читателите…

Прочитај повеќе...
Претставување на „8/4” од Сашо Димоски

Претставување на „8/4” од Сашо Димоски

Првото претставување на книгата „8/4” од Сашо Димоски ќе биде со изведбата на претставата „Сестрите Прозорови”, чиј коавтор е, на…

Прочитај повеќе...
Разговор со К. В. Гортнер за „Заветот на кралицата“

Разговор со К. В. Гортнер за „Заветот на кралицата“

Зошто се одлучивте да пишувате за Изабела од Кастилија? За првпат бев маѓепсан од Изабела додека ја пишував мојата прва…

Прочитај повеќе...
Која била Изабела од Кастилија? Главниот лик во „Заветот на кралицата“ од К.В.Гортнер

Која била Изабела од Кастилија? Главниот лик во „Заветот на кралицата“ од К.В.Гортнер

Секој што ќе се нафати да истражува за Изабела од Кастилија (попозната кај пошироката публика како Изабела) ќе биде истовремено…

Прочитај повеќе...
Нов наслов во светот на книгите „Животната приказна на Цилка“ од Хедер Морис

Нов наслов во светот на книгите „Животната приказна на Цилка“ од Хедер Морис

НЕЈЗИНАТА УБАВИНА Ѝ ГО СПАСИ ЖИВОТОТ, НО Ѝ ЈА ОСУДИ. Цилка имаше само шеснаесет години кога беше однесена во концентрациониот логор…

Прочитај повеќе...
Нов наслов во светот на книгите „Нормални луѓе“ од Сали Руни

Нов наслов во светот на книгите „Нормални луѓе“ од Сали Руни

НОРМАЛНИ ЛУЃЕ е роман за моќта на привлекувањето, за пријателството и за љубовта помеѓу луѓето. Приказната започнува од првиот разговор…

Прочитај повеќе...
Промоција на „Моето патување во Фантазија“

Промоција на „Моето патување во Фантазија“

Денес, во просториите на Владата на Република Северна Македонија беше промовирана збирката раскази и песни „Моето патување во Фантазија“, која…

Прочитај повеќе...