Култура

Title: Скинат ѓердан Author: Милијана Павловска Genre: Белетристика / Драма / Живот / Роман Publisher: Култура Format: 13,5 х 20 см. P

Прочитај Повеќе

Title: Насмевка со цимет Author: Катерина Серафимовска Genre: Љубовни / Роман Publisher: Култура Format: 13,5 х 20 см. Pages: 404 Таа е н

Прочитај Повеќе

Title: Невработена Author: Лиса Овенс Genre: Белетристика / Chiclet / Книги за млади / Роман Publisher: Култура Format: 13,5 х 20 см. Pages:

Прочитај Повеќе

Title: Јас пред тебе Author: Џоџо Мојес Genre: Драма / Љубовни Publisher: Култура Format: 13,5 х 20 см. Pages: 462 Љубовна приказна за нов

Прочитај Повеќе

Title: Исчистени души Author: Милена Лунеска Genre: Драма / Живот Publisher: Култура Format: 13,5 х 20 см. Pages: 162 Еден аманет кој под

Прочитај Повеќе
Shadow

Препорачани од Култура

Вести

no image

Отворен е конкурсот „Романијада 2016″

0 Comment

Водени од желбата да се поттикне креативната мисла кај младите, а исто така да им дадеме шанса да се промовираат на младите домашни автор

Необичниот пат до успехот на Стив Бери

0 Comment

Тајната на една фамилија, безмилосен фанатик, и тајна гранка на американската влада — сите поврзани во една голема мистерија: Што ако се

no image

Одлична посетеност на Саемот на книга

0 Comment

Овогодинешниот Саем на книга (12.04-18.04) помина во одлично светло. Штандот на „Култура” беше еден од најпосетените штандови во текот на ц

Како читањето книги ви го подобрува животот?

0 Comment

Дигиталниот свет во кој живееме нè поттикнува да го избереме филмот пред книгата според која е направен, а вртоглаво динамичното

САЕМ НА КНИГА ОД 12 ДО 18 АПРИЛ ВО СКОПЈЕ

0 Comment

Најзначајната манифестација од областа на книжевната и издавачката дејност, 28-то издание на Саем на книгата, ќе се одржува од 12 до 18

Препораки

Ивана П. Читател

Најдобар избор на книги по најприфатливи цени. Ви благодарам Култура !

Александар М. Автор

Најдоброто место за промовирање на нашите дела! Сосема сум задоволен од повеќегодишната соработка со Култура.