a-sloboda-za-irak

ИСБН: 978-9989-32-499-9

Слобода за Ирак

Автор:

5 од 5 базирано на 1 глас
(1 рецензија од корисник)

250 ден

Издавач: Култура
Година: 2007
Формат: мека
Страници: 319


Од јуни до декември 2003-та, триесетина припадници на Армијата на Македонија беа дел од коалициските сили кои требаше да го наметнат мирот во повоен Ирак. Тоа беа – македонските ВОЛЦИ! Кои се, како ја извршија мисијата, како го издржаа пеколното време и како ги дочуваа животите во земјата во која смртта деноноќно бдееше од сите страни, каде што крвта го топеше пустинскиот песок секој час?

Compare
Шифра: 978-9989-32-499-9 Категорија:

1 коментар за Слобода за Ирак

  1. 5 од 5

    :

    ODLICNA KNIGA RESPEKT I BLAGODARNOST ZA KOMANDANTOT JANEV I MOMCITE -VOLCITE ZA SE STO PRAVEA I PRAVAT ZA TATKOVINATA

Додади рецензија

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *