Погледни внатре

13 минути

490 ден.

Има залиха

Категории: , , Ознаки:

Прогласена „најдобра книга“ за млади за 2016 година од ТЕЛЕГРАФ

Не се сеќавам како завршив во студената вода, но ова со сигурност го знам: тоа не беше несреќен случај.

Велат, чувајте ги пријателите блиску до Вас а непријателите уште поблиску, но понекогаш е тешко да препознаете непријател меѓу пријателите.

Моите пријатели ме сакаат. Сигурна сум дека е така.

Но тоа не значи дека не се обидоа да ме убијат.

13 минути е роман за една возбудлива мистерија околу еден обид за убиство, за недовербата меѓу луѓето, за стравот, за манипулацијата и за моќта на вистината. Содржина која едноставно Ве тера да ги преиспитате сите Ваши врски – и дали навистина ги познавате луѓето што Ве опкружуваат…

Година на издавање

2020

ISBN

978-608-262-080-0

Автор

Сара Пинбороу

Издавач

Култура