засекогаш лара

ИСБН: 978-9989-32-953-1

ЗАСЕКОГАШ, ЛАРА ЏИН

Автор:

390 ден

ДО СИТЕ МОМЦИ ШТО ГИ САКАВ #1 http://kultura.com.mk/proizvod/site-momtsi-shto-gi-sakav/
П.С. СЀ УШТЕ ТЕ САКАМ #2 http://kultura.com.mk/proizvod/p-s-s-ushte-te-sakam/
ЗАСЕКОГАШ, ЛАРА ЏИН #3 http://kultura.com.mk/proizvod/zasekogash-lara-dhin/
Издавач: Култура, 2018 година
Мек повез, 328 стр.
Наслов на оригиналот Jenny Han, ALWAYS AND FOREVER, LARA JEAN
Повеќе за авторот http://jennyhan.com/index2.html

In stock

Compare
SKU: 978-9989-32-953-1 Categories: ,

Description

Кога срцето и умот ти војуваат, кого треба да послушаш?

Лара Џин ја живее најдобрата година од својот живот. Вљубена е до уши во своето момче, Питер. Татко ѝ конечно ќе се ожени со нивната сосетка, г-ца Ротчајлд, а сестра ѝ Марго ќе се врати дома за летниот распуст и за венчавката. Но, нешто ќе се промени.
Додека Лара Џин се забавува и ужива во планирањето на свадбата на татко ѝ, не може да ги игнорира големите животни промени што мора да ги направи. А најважно од сè, каде ќе оди на факултет и што ќе значи тоа за нејзината врска со Питер?

Сега Лара Џин е таа која ќе матурира и ќе оди на факултет, ќе го остави своето семејство зад себе, а можеби и своето момче.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “ЗАСЕКОГАШ, ЛАРА ЏИН”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *