vo-kandzite-na-neverstvoto

ИСБН: 978-9989-32-739-1

Во канџите на неверството

Автор:

400 ден

Издавач : Култура
Година : 2014
Формат : мека
Страници : 360


Интригантна приказна за Ела Стујарт, која макотрпно се труди да постигне совршена рамнотежа помеѓу својата брзо растечка кариера како педијатар, шармантниот сопруг и страстниот љубовник. Роман за шест љубовници, две афери и едно предавство, исполнет со животни случки погодени од љубовта, желбата, страста, копнежот, а над сè чесноста.

Дали Ела ќе успее да излезе од вртлогот на неверството? Дали загубата ќе ја натера да се откаже од единствената љубов во име на бракот? Дали семејните врски ќе преовладуваат над нескротливата страст…

In stock

Compare
SKU: 978-9989-32-739-1 Categories: , ,

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Во канџите на неверството”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *