Template Product Image Kultura

ИСБН: 978-9989-32-924-1

СТРАНЕЦОТ ВО МОЈОТ ДОМ

Автор:

450 ден

Издавач: Култура, 2018 година
Мек повез, 492 стр.
Наслов на оригиналот Adele Parks, THE STRANGER IN MY HOME 
Повеќе за авторот https://www.adeleparks.com/

In stock

Compare
SKU: 978-9989-32-924-1 Categories: , , ,

Description

Што би сториле ако откриете дека детето што го чувате сиот свој живот не е ваше?

Алисон е среќна и ужива во тоа. Таа има живот што отсекогаш го сакала, вклучувајќи го и среќниот дом со Џеф и нивната брилијантна, весела тинејџерка, Кетрин ‒ апсолутен центар на светот на Алисон. Потоа едно тропање на вратата ќе го прекрати нивниот среќен живот засекогаш.
Ќерката што ја донела дома не е нејзина.Кога имате сè за што сте сонувале, во еден момент можете и сè да изгубите.

Сосема убедливо, новиот современ роман на Адел Паркс, „Странецот во мојот дом“, ќе ги фасцинира нејзините обожаватели, заедно со читателите на Лиане Мориарти, Лиза Џувел и Шари Лапена.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “СТРАНЕЦОТ ВО МОЈОТ ДОМ”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *