sovrsheni-zaedno

ИСБН: 978-9989-32-854-1

СОВРШЕНИ ЗАЕДНО

Автор:

420 ден

Издавач : Култура
Година : 2016
Страници : 316
Наслов на оригиналот Carly Phillips, PERFECT TOGETHER
Повеќе за авторот http://www.carlyphillips.com/

In stock

Compare
SKU: 978-9989-32-854-1 Categories: ,

Description

Карли Филипс ви посакува добредојде во Серендипити, каде што љубовта, судбината и среќата се испреплетуваат … за љубителите на романите на Бела Андре, Рејчел Гибсон, Џули Џејмс и Џил Шалвис авторката создава еден посебен град и незаборавни животни стории на нејзините ликови.

Уморна од тоа да ја гледаат како добро ситуирана ќерка, секогаш игнорирана од страна на нејзините родители поради нејзината проблематична сестра близначка и незаинтересирана да биде трофеј-сопруга на нејзиниот вереник, Никола Фарнсворт бега од својата свадба. Посакува да биде сама.

И каде подобро да ја пронајде својата судбина ако не во малото, тивко гратче Серендипити?

Местото каде што ќе се сретне со еден човек кој ќе направи нејзиното срце да чука побрзо, ќе и даде храброст да го открие нејзиниот живот – иако тој самиот не е свесен за неговата помош.

Секој заслужува уште една шанса?

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “СОВРШЕНИ ЗАЕДНО”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *