ШЕРЛОК-2

ИСБН:

ШЕРЛОК, ЛУПИН И ЈАС Триото на црната дама

Автор:

290 ден

Едиција ШЕРЛОК, ЛУПИН и ЈАС

#1 Триото на црната дама 
#2 Последниот настап во оперскиот театар

Издавач: Култура 2018, мек повез 

In stock

Compare

Description

Многу години пред да стане лик во Авантурите на Шерлок Холмс, Ирене Адлер беше љубопитно, интелигентно и бунтовно дванаесетгодишно девојче. Таа, исто така, толку многу сакаше да пишува што реши да напише една серија книги за неверојатните мистерии кои ги разрешуваше заедно со нејзините пријатели Шерлок и Лупин.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “ШЕРЛОК, ЛУПИН И ЈАС Триото на црната дама”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *