23715235_909659335867173_616666747_o

ИСБН: 978-9989-32-925-8

СЕСТРИНСТВОТО ТЕА ВО ОПАСНОСТ

Автор:

299 ден

Издавач: Култура, 2017 година
Мек повез, 121 стр.
Повеќе за едицијата Стилтон http://www.ildiariodelleteasisters.it/
https://geronimostilton.com/IT-it/tea-sisters__3316/

In stock

Compare

Description

Теа Стилтон
Таа е многу интересна девојка!
Сигурна и сериозна, работи како специјален репортер за „Глувчеви вести“.
Секогаш е во потрага по интересни вести и е подготвена да оди на авантуристички патувања од кои се враќа
со сензационални статии и фотографии. Таа е брилијантна и секогаш подготвена да им помогне на другите. Теа е одличен пријател на другите глувчиња, но нејзината најистакната особина е женската солидарност!

Сестринството Теа брои пет членови, студенти од колеџот Глушфорд на Островот на китовите. Тие се палави, забавни и сакаат да станат вистинити репортери! Меѓу лекциите и пријателствата, љубовта и слатката завидливост, животот на колеџ е навистина возбудлив!

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “СЕСТРИНСТВОТО ТЕА ВО ОПАСНОСТ”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *