se-uste-jas

ИСБН: 978-9989-32-994-4

СÈ УШТЕ ЈАС

Автор:

450 ден

Издавач: Култура 2018 година
Мек повез, 622 страни
Наслов на оригиналот STILL ME, Jojo Moyes 

In stock

Compare
SKU: 978-9989-32-994-4 Categories: , ,

Description

Конечно долгоочекуваната книга!
Смешна, романтична и емотивна „Сѐ уште јас“ е делот во кој Лу ќе открие која е, која треба да биде, и како да преживее во нејзиниот нов свет.
Луиза Кларк доаѓа во Њујорк со надеж за нов живот, уверена дека може да ја започне оваа авантура и да ја одржи нејзината врска со болничарот Сем кој живее далеку од неа. Таа ќе влез во светот на супербогатите, ќе работи за Леонард Гопник и неговата многу помлада втора сопруга, Агнес. Лу беше решена да го извлече максимумот од ова искуство и да се посвети целосно на нејзината нова работа, но и на животот во Њујорк.

Запознавајќи го богатото општество, Лу ќе го запознае Џош Рајан, човек кој во неа ќе разбуди дел од нејзиното минато. По некое време, таа ќе се запраша:
Која е Луиза Кларк? И како да најде храброст да го следи срцето каде и да ја води?

 

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “СÈ УШТЕ ЈАС”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *