kniga-za-website-template

ИСБН: 978-9989-32-857-2

ПРИСТАНИШТЕТО НОВА НАДЕЖ

Автор:

Rated 3.00 out of 5 based on 1 customer rating
(1 customer review)

450 ден

Издавач : Култура
Година : 2016
Страници : 526
Повеќе за авторот http://authorhollyrobinson.com/

In stock

Compare
SKU: 978-9989-32-857-2 Categories: , ,

Description

„Никој не го прави тоа подобро од Холи Робинсон.“

– Сузан Стрејт финалист на Националната награда за најдобра книга и автор на ПОМЕЃУ НЕБОТО И ТУКА

Катерин и Зои се сестри, но карактерно многу различни. Кетрин е смирена и одговорна, а Зои страсна и бунтовна. Никој нема да се изненади кога Зои ќе остане бремена, ќе го напушти училиштето и ќе стане зависник од дрога.

Една ноќ Катерин добива повика од ќерката на Зои, Вилоу, која е преплашена и` соопштува на својата тетка дека мајка и` ја оставила на автобуската станица и исчезнала. Катерин, која не може да има деца, со задоволство прифаќа да ја подигне Вилоу како своја ќерка. 

Пет години подоцна…
Една серија на неочекувани настани ќе го шокираат семејството и трите генерации на жени.

1 review for ПРИСТАНИШТЕТО НОВА НАДЕЖ

  1. Rated 3 out of 5

    moonlightelenaelena

    Ми се допадна книгата, не предвидливи ситуации и тајни. Приказна за животот на личности од едно семејство, со добар крај кој кажува дека никогаш не треба да изгубиме надеж и дека сѐ се случува со причина.

Add a review

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *