23192309_900482973451476_2129326430_o

ИСБН: 978-9989-32-922-7

ПРЕПРАВАЈ СЕ И ТАНЦУВАЈ

Автор:

420 ден

Издавач: Култура, 2017 година

Мек повез, 470 стр.
Повеќе за авторот http://dianechamberlain.com/

In stock

Compare
SKU: 978-9989-32-922-7 Categories: , ,

Description

„Преправај се и танцувај“ е приказна за вистината на едно семејството, нивните лаги и неверојатна комбинација на двете.

Моли Арнет е многу добра во чување тајни, но…Таа и нејзиниот сопруг се надеваат дека наскоро ќе посвојат бебе. Но, постапката ја застрашува. Моли е загрижена дека вистината што таа ја чувала скриена за нејзиното детство ќе се открие и ќе ја уништи не само нејзината шанса за посвојување туку и нејзиниот брак.

Додека се обидува да најде начин да се смири со своето минато и да ја прифати иднината исполнета со ветувања, открива дека таа дури и не ја знае вистината за тоа што всушност се случило во нејиното семејство.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “ПРЕПРАВАЈ СЕ И ТАНЦУВАЈ”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *