unnamed

ИСБН: 978-9989-32-942-5

ПОВЕЌЕ ОД ПРИЈАТЕЛКИ…СЕСТРИ

Автор:

299 ден

Издавач: Култура, 2018 година
Мек повез, 128 стр.
Повеќе за едицијата Стилтон http://www.ildiariodelleteasisters.it/
https://geronimostilton.com/IT-it/tea-sisters__3316/

In stock

Compare

Description

Пет девојки сосема случајно ќе се сретнат на пристаништето во Глувчево. Нивната крајна дестинација е колеџот Глушфорд каде овие девојки ќе станат повеќе од пријателки…сестри. Ова е вистинската приказна за Колет, Памела, Ники, Виолет и Паулина и создавањето на сестринството „Теа“.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “ПОВЕЌЕ ОД ПРИЈАТЕЛКИ…СЕСТРИ”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *