Воз за Загреб

ИСБН: 978-9989-32-982-1

ПОСЛЕДНИОТ ВОЗ ЗА ЗАГРЕБ

Автор:

250 ден

Издавач: Култура, 2018 година
Мек повез, 270 стр.

In stock

Compare
SKU: 978-9989-32-982-1 Categories: , ,

Description

Еден вид дневник од впечаотци и уште повеќе размислувања. Сето тоа е предадено со еден ироничен и ведар тон и притоа ги поврзува семејната хроника и историјата. Затоа во редоследот на настаните не е нагласен временско-просторниот континуитет. 

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “ПОСЛЕДНИОТ ВОЗ ЗА ЗАГРЕБ”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *