korica-nie-drugite

ИСБН: 978-9989-32-813-8

Ние, другите

Автор:

210 ден

Издавач : Култура
Година : 2015
Формат : мека
Страници : 202


Како да се отпочне патување кон нешто толку лично, што е апсолутно лично, без да се побараат корените, основите, предисторијата на историјата, приказната пред приказната, без да се постават сите прашања кои се предуслов за оние интимни запрашувања?

Битието е проблем. Животот е патека која нуди можни решенија за тој проблем.

Уште едно книжевно остварување на неповторливиот Сашо Димоски.

In stock

Compare
SKU: 978-9989-32-813-8 Category:

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Ние, другите”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *