NEBOTO

ИСБН: 978-9989-32-940-1

НЕБОТО НАД РЕКАТА ЧАРЛС

Автор:

Rated 5.00 out of 5 based on 1 customer rating
(1 customer review)

350 ден

Издавач : Култура
Година : 2018
Повеќе за авторот http://kultura.com.mk/avtor/katerina-serafimovska/

In stock

Compare
SKU: 978-9989-32-940-1 Categories: , , ,

Description

Дозволете си да бидете дел од оваа величествена и трогателна приказна…

Сместена покрај кејовите на реката Чарлс во Бостон, Масачусетс, оваа топла и емотивна приказна ќе ве поведе на необично патување во кое цврсто се преплетуваат минатото, сегашноста и иднината. Џејмс е талентиран и врвно образован музичар, со потекло од старо и угледно бостонско семејство. Но, тој е човек со темна судбина којашто постојано го влече нана зад, кон минатото…

Софија е млада и амбициозна адвокатка, родум од Глостер, која живее напорен живот во големиот град – со нозете цврсто застаната на тлото и со блескав поглед свртен кон иднината. Судбината ќе ги спои младите животи на овие двајца луѓе во прекрасниот и елегантен Бостон, покрај бреговите на реката Чарлс. Настаните во големиот град им носат драматични пресврти на главните протагонисти, а животот носи премрежија коишто безусловно ќе мораат да ги премостат.

Но вистинската љубов не познава граници: Таа е поголема од животот!

1 review for НЕБОТО НАД РЕКАТА ЧАРЛС

  1. Rated 5 out of 5

    moonlightelenaelena

    Преубава книга, преубава приказна. Јас уживав во оваа книга, ме смируваше и потонував во неа, би ја читала повторно. Прекрасна приказна за Софија и Џејмс, која ми даде многу надеж 🙂 :).

Add a review

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *