Куќата во Амалфи-800×1024

ИСБН: 978-9989-32-962-3

КУЌАТА ВО АМАЛФИ

Автор:

350 ден

Издавач : Култура, 2018 година
Мек повез
Наслов на оригиналот Elizabeth Adler, THE HOUSE IN AMALFI
Повеќе за авторот http://www.elizabethadler.net
Од истата авторка
ПЛОВЕЈЌИ КОН КАПРИ http://kultura.com.mk/proizvod/plovejki-kon-kapri/
СЕ ЗАПОЧНА ВО МОНТЕ КАРЛО http://kultura.com.mk/proizvod/se-zapochna-vo-monte-karlo/
ДА СЕ СРЕТНЕМЕ ВО ВЕНЕЦИЈА http://kultura.com.mk/proizvod/da-se-sretneme-vo-venetsija/
ПОСЛЕДНИОТ ПАТ КОГА ГО ВИДОВ ПАРИЗ http://kultura.com.mk/proizvod/posleden-pat-koga-go-vidov-pariz/
СО ЉУБОВ ОД БАРСЕЛОНА http://kultura.com.mk/proizvod/lubov-od-barselona/
ИМА НЕШТО МАГИЧНО ВО СЕН ТРОПЕ

In stock

Compare
SKU: 978-9989-32-962-3 Categories: , , , ,

Description

Дозволете ѝ на Елизабет Адлер да ве освои водејќи ве кон драматичните карпи и морето на италијанското крајбрежје на Амалфи, во оваа книга полна со тајни, сеќавања и неочекувана љубов…

Растргната меѓу две мистерии и еден привлечен човек, Ламур ќе открие дека вистината од минатото се појавува кога најмалку очекуваш. Тајните на ова прекрасно крајбрежје, каде минатото и сегашноста се судираат, предизвикуваат неочекуван пресврт. Ламур мора да се соочи со работите од кои се плаши најмногу и да најде храброст да го живее животот онака како што сака.

КУЌАТА ВО АМАЛФИ е книга што ќе ве понесе и нема да ја оставите. Роман што ќе ги разбуди сите ваши чувства и ќе ве маѓепса.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “КУЌАТА ВО АМАЛФИ”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *