KVTA-NE-E-VODA-Milijana-Pavlovska (1)

ИСБН: 978-9989-32-986-9

КРВТА НЕ Е ВОДА

Автор:

300 ден

In stock

Compare
SKU: 978-9989-32-986-9 Categories: ,

Description

… Од кога ја напушти затворската зграда, Петар немаше сила да влезе во автомобилот и час поскоро да го напушти ова страшно место. Се упати кон една клупа и кога виде дека никој нем во близина, седна на неа. Ги скрсти рацете во скутот и погледот го впери некаде во далечина… Го виде татко му, најдобриот татко на светот. Секогаш насмеан и спремен да ја исполни секоја негова желба. Можно ли е тој човек да
криел толку голема тајна која на крај ја платил со живот? Ако ова е вистина, што ќе рече мајка ми кога ќе дознае?
Сите спомени за мажот ќе ѝ се урнат како кула од карти…

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “КРВТА НЕ Е ВОДА”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *