tea newyork

ИСБН: 978-9989-32-959-3

ГОЛЕМАТА АВАНТУРА ВО ЊУЈОРК

Автор:

350 ден

Интерактивно издание
Издавач: Култура, 2018 година
Мек повез, 224 стр.
Наслов на оригиналот: Grosso guaio a New York
Повеќе за едицијата Стилтон http://www.ildiariodelleteasisters.it/
https://geronimostilton.com/IT-it/tea-sisters__3316/

In stock

Compare

Description

Сестринството „Теа“ патуваат во Њујорк и повторно ќе доживеат одлична гливчешка авантура. Во блескавата метропола ќе запознаат многу нови пријатели а Ники дури и ќе учествува на големиот Њујоршки маратон. Но, ги чека нов случај: кој е мистериозниот Феникс што го загрозува семејството на Памела?

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “ГОЛЕМАТА АВАНТУРА ВО ЊУЈОРК”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *