shampion produt

ИСБН:

ГЛУШАСТИЧЕН ШАМПИОНСКИ ДЕН

Автор:

250 ден

Издавач: Култура, 2017 година
Мек повез
Повеќе за едицијата Стилтон https://geronimostilton.com/IT-it/home/

In stock

Compare

Description

Џеронимо Стилтон живее во Глувчево, на Островот на Глувците, eден необичен остров во облик на парче
сирење, сместен во Јужниот Стаорски Океан. Овде природата е заштитена, а глодачите живеат среќно.
Во слободното време, Џеронимо собира стари корки пармезан од осумнаесеттиот век, но, најмногу од сè обожава да пишува книги во кои што ги раскажува неговите извонредни глувчешки авантури.

Драги пријатели глодари,
Овде во Глувчево, на островот на глувците, сите мои книги се најпродавани! Ама, како, зарем не ги знаете? Тие се приказни за смеење, понежни од моцарела, повкусни од гровиера, посласни од горгонзола…
Навистина важни приказни, верувајте му на зборот на Стилтон!

Глушастичен шампионски ден
Јас сум еден тип, всушност глушец, интелектуалец, но како и сите други глодари имам една голема страст:
Фудбалот! Дури и јас сум навивач… но џентлменски навивач: за мене спортот е храброст, лојалност и пријателство!

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “ГЛУШАСТИЧЕН ШАМПИОНСКИ ДЕН”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *