EMOCIONALNA-KATARZA

ИСБН: 978-9989-32-987-6

ЕМОЦИОНАЛНА КАТАРЗА

Автор:

200 ден

Издавач: Култура, 2018
Обем: 76 стр. мек повез
Тираж: 500 примероци
 

In stock

Compare
SKU: 978-9989-32-987-6 Category:

Description

Наташа Стоилкова е дипломиран професор по македонски јазик и литература. Пишува поезија и проза. Ова е нејзина прва стихозбирка, а има напишано и два необјавени романи и збирка есеи.

„…Триесетте поетски записи во книгата Емоционална катарза јасно укажуваат на стамено и прецизно авторско писмо кое во иднина сигурно ќе има да каже многу повеќе отколку на овој стихуван почеток. Секоја поезија, па и оваа на Наташа Стоилкова, ја добива својата поголема смисла кога се чита во осама и гласно. Овие песни имаат што да кажат. Пробајте, барем за миг, гласно да ги почувствувате.“

Сашо Димоски

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “ЕМОЦИОНАЛНА КАТАРЗА”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *