a-dve-ipol-sestri

ИСБН: 978-9989-32-794-0

Две и пол сестри

Автор:

300 ден

Издавач : Култура
Година : 2015
Формат : мека
Страници : 292


Неверството на брачниот партнер е проклетство кое подмолно се вовлекува во темелите на семејната хармонија, а потоа отворено и катастрофално го уништува сетo она што се создавало со љубов, со верност и надеж за среќна иднина. Но, неверството не е крај на животот. Таа мисла остава место во сите срца за нова светлина на постоењето, за нов почеток. Ете, токму затоа ја обожувам едноставната, лесна, а воедно многу силна нарација на авторката Милијана Павловска…

In stock

Compare
SKU: 978-9989-32-794-0 Category:

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Две и пол сестри”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *