a-cudniot-sluchaj-na-teramisu

ИСБН: 978-9989-32-727-8

ЧУДНИОТ СЛУЧАЈ НА ТИРАМИСУ

Автор:

250 ден

Издавач : Култура
Година : 2014
Формат : мека
Страници : 126
Повеќе за едицијата Стилтон https://geronimostilton.com/IT-it/home/


Сите згоди и незгоди на Денот на вљубените се главната инспирација на познатиот глушец новинар, Џеронимо Стилтон, од Глувчево. Џеронимо во својот нов роман го открива рецептот на најсовршеното ТИРАМИСУ.

In stock

Compare

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “ЧУДНИОТ СЛУЧАЈ НА ТИРАМИСУ”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *