BAJKA

ИСБН: 978-9989-32-995-1

БАЈКА ВО ЊУЈОРК

Автор:

420 ден

Издавач: Култура,2018 година
Мек повез, 430 стр.
Наслов на оригиналот: FAIRYTALE OF NEW YORK, Miranda Dickinson

In stock

Compare
SKU: 978-9989-32-995-1 Categories: , , ,

Description

Дали во Менхетен има приказни во кои „сите си живееја среќно до крајот на животот“?
Дознајте го тоа oд оваа прекрасна приказна, совршена за студените зимски ноќи.
Си беше еднаш една девојка од Англија која замина во Њујорк да ја живее нејзината бајка…
Животот на цвеќарката Рози Данкан не може да биде подобар, таа има успешен бизнис во Њујорк и има фантастични пријатели. Заминувањето во Њујорк беше нејзи ната најдобра одлука до сега. Иако тоа беше совршено бегство поради нејзиното скршено срце…
Но, тогаш… пријателството со згодниот Нејт ќе се смени откако во Њујорк ќе пристигне братот на Рози кој со себе носи една голема тајна.
Но, кога Рози ќе се соочи лице в лице со своето минато, ќе почне да се разјаснува мистериозната причина поради која таа дојде во Њујорк. Рози ќе мора да се соочи со прашањата кои се обидуваше да ги игнорира, вклучувајќи го и она зошто таа никогаш не го најде својот среќен крај?
Светкава, романтична приказна за една девојка од Англија, која ќе се најде во градот во кој желбите стануваат реалност… или барем таа мисли така…

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “БАЈКА ВО ЊУЈОРК”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *