ШЕПОТОТ НА ДНЕВНИКОТ

Нејзина работа е да им помогне на пациентите кои сета верба ја насочуваат во неа и нејзините врвни резултати како

350 ден.
Брз преглед

ИГРАТА НА ГОСПОДИН ФИЛИП

Интригантна и заводлива, четврта книга на авторката Санта Аргирова. Пензионерот Филип добива покана од продукциска куќа да учествува, како натпреварувач,

350 ден.
Брз преглед

НИШТО ОД ОВА НЕ Е ВИСТИНА

Која е Џози Фер? И што сторила таа? На прославата на четириесет и петтиот роденден во едно локално кафуле, популарната

500 ден.
Брз преглед

ЗАГОВОРОТ НА ТУДОРИТЕ

Каква судбина кралицата Мери ѝ крои на сестра си, Елизабета? Дали Роберт Дадли сè уште се обидува да манипулира со

550 ден.
Брз преглед

ПАЛАТАТА СО МАГНОЛИИ

Њујорк 1919 година. Откако ја губи мајка си, животот на 21 годишната Лилијан Картер целосно се распаѓа. Во изминатите шест

520 ден.
Брз преглед

ЌЕ ТИ ВРАТАМ ЗА СÈ

Секоја среда, како часовник, теророт се враќа. Изгледаше навидум како обична среда, се додека не заѕвони телефонот. Мистериозниот повикувач остави

490 ден.
Брз преглед

УБАВА МАЛА СОПРУГА

Не треба ли мртвиот сопруг да остане мртов?   Лајла Риџфилд живее во идиличен град, но не е сè како што

500 ден.
Брз преглед

СЕМЕЈСТВОТО СЕПАК ОСТАНУВА

„Семејството сепак останува“ е роман за извртени бракови, распаднати семејства и смртоносни опсесии. Едно рано утро на брегот на Темза,

490 ден.
Брз преглед

СКРШЕНИ КРИЛЈА

Понекогаш се запрашувам себеси, дали ако ова се случуваше во наше време, судбината ќе беше поинаква? Но, годината е 1989,

350 ден.
Брз преглед

Линија помеѓу две неба

Моќно создадена книга, во која ќе се допрат луѓето и ѕвездите и случајно ќе се измешаат неколку судбини, за да

350 ден.
Брз преглед

Соба 610

Колку може еден човечки ум да биде непредвидлив? Непозната жена го пријавува нејзиниот сопруг за исчезнат, по изминати триесет часа.

350 ден.
Брз преглед

Клубот на убиства во четврток

Брилијантна четворка со неколку скриени трикови во ракавите; Жена полицаец со својот прв голем случај; Брутално убиство. Во едно мирно

500 ден.
Брз преглед

На маса со волкот

Интернационалeн бестселер заснован на мрачна вистинска приказна што покренува провокативни прашања за соучесништво, вина и преживување. Тие го нарекоа „Дувло

450 ден.
Брз преглед

Семејството на горниот кат

Роман на Лиса Џул, бестселер автор на „Њујорк тајмс“, приказна за минатото на едно семејство, чии закопани тајни се закануваат

490 ден.
Брз преглед

Синџирот

Кога една мајка е мета на опасна група луѓе, таа мора да стори злосторство за да ја спаси својата киднапирана

500 ден.
Брз преглед

Варшавскиот протокол

Од мирните канали на Бриж, до елегантните простории на „Кралскиот замок Вавел“, и длабоко под земјата во античкиот полски рудник

550 ден.
Брз преглед

13 минути

Прогласена „најдобра книга“ за млади за 2016 година од ТЕЛЕГРАФ Не се сеќавам како завршив во студената вода, но ова

490 ден.
Брз преглед

Седум лаги

Сè започна со само една мала лага. Но никогаш не завршува тука. Eдна лага води кон друга…Растејќи, Џејн и Марни

490 ден.
Брз преглед

Те набљудувам

Јас навистина не треба да ги прислушувам разговорите на другите луѓе. Но, невозможно е да не ги слушнеш разговорите на

490 ден.
Брз преглед

И тогаш, таа исчезна…

„И тогаш, таа исчезна…“ ќе ве внесе во една емотивно разорувачка приказна на една мајка во потрага по вистината за

490 ден.
Брз преглед

Зад нејзините очи

Луис е самохрана мајка, секретарка, заглавена во секојдневјето. На едно од нејзините ретки излегувања, во еден бар се среќава со

490 ден.
Брз преглед

Покана за Прованса

Која е цената што ја плаќаме за среќа во животот? Еден сосема нормален ден добивате покана за платен одмор во

350 ден.
Брз преглед

Временската енигма (Експеримент 51-II дел)

5:18-19 А кога Јаред имаше сто шеесет и две години, му се роди Енох. Откако му се роди Енох, Јаред

390 ден.
Брз преглед

Вистински предавства

Нора Робертс, презентира возбудлива приказна за семејни тајни, неочекувани страсти и дерби со чистокрвни коњи… Келси Бајден отсекогаш верувала дека

550 ден.
Брз преглед

Една од оние ноќи во Малибу

Тоа беше само една од оние ноќи во Малибу, темна како прекривка од кадифе, кремави бранови кои се уриваа на

350 ден.
Брз преглед