ОНЛАЈН ЦЕНА

Петтото годишно време

Замислете го сиот сопствен чувствен свет, обоен во Вашите измислени бои, намирисан со Вашите најскриени мириси, засекогаш зачуван од уништување,

350 ден. 298 ден.
Брз преглед
Во кошничка

Ниска латентна револуција

„Ниска латентна револуција” е прв роман од младиот режисер Фросина Наумовска. Главната тема на романот е семејно насилство и како

Брз преглед
Прочитај повеќе

Нигдина

Прекрасен роман за човечки судбини во виорот на најновите настани на овие балкански простори. Приказната во “Нигдина” на авторката Светлана

130 ден.
Брз преглед
Во кошничка

Љубовта на Стефани Плам

Ова е книга исполнета со авантура, напнатост и опис на една вистинска љубов. Ги дава следниве совети: Секогаш чувај го

Брз преглед
Прочитај повеќе

Хистерија

Во „Хистерија“ се враќа еден од најрани фројдови „случаи“ за да го прогонова психоаналитичарот, но го наоѓа Салвадор Дали како

Брз преглед
Прочитај повеќе

Гробницата на императорот

Возбудлив роман за битката за светска доминација помеѓу опасни криминални организации, со мистериозна приказна за гробницата на првиот император на

Брз преглед
Прочитај повеќе

Фатен на дело

Роман кој е психолошки искривен, примамлив и сосема сигурно ќе ве натера да се вртите преку рамената. Роман кој нуди

450 ден.
Брз преглед
Прочитај повеќе
ОНЛАЈН ЦЕНА

Две и пол сестри

Неверството на брачниот партнер е проклетство кое подмолно се вовлекува во темелите на семејната хармонија, а потоа отворено и катастрофално

300 ден. 255 ден.
Брз преглед
Во кошничка
ОНЛАЈН ЦЕНА

Драми

Кога зборуваме за успешниот „извоз“ на македонската култура во белиот свет, овдешнава театрологија лесно докажува дека исклучителните драмски и театарски

500 ден. 425 ден.
Брз преглед
Во кошничка

Последното љубовно писмо

Новинарката Ели истражува материјал за наредната своја репортажа и се сомнева дека меѓу старите новински натписи ќе најде нешто интересно.

350 ден.
Брз преглед
Прочитај повеќе

Здивот на скандалот

Единствена нејзина опсесија сега е бегството, а желбата за одмазда е посилна од волјата да се преживее… Облаците плачеа за

450 ден.
Брз преглед
Прочитај повеќе

Во канџите на неверството

Интригантна приказна за Ела Стујарт, која макотрпно се труди да постигне совршена рамнотежа помеѓу својата брзо растечка кариера како педијатар,

400 ден.
Брз преглед
Прочитај повеќе

Сè започна во Монте Карло

Од авторката на „Лето во Тоскана“ и „Да се сретнеме во Венеција“ пристигнува роман што вистински ќе ве освежи ова

Брз преглед
Прочитај повеќе

Пловејќи кон Капри

Елизабет Адлер Ве поканува на крстарење по декадентниот Медитеран каде ништо не е како што се чини, никој не ја

Брз преглед
Прочитај повеќе

Патот на свилата

Витез од редот на Темпларите. Патување на крајот на светот. Сојуз кој може да ја смени историјата. 1260 година. Жосран

Брз преглед
Прочитај повеќе
ОНЛАЈН ЦЕНА

Љубовникот

Четириесет години подоцна, Ели Хејворт открива писмо во Архивата на новинската куќа и е вовлечена во потрагата по разоткривање на

350 ден. 298 ден.
Брз преглед
Во кошничка

Едно лето на Крит

Марина и нејзиното момче Филип одлучуваат својот одмор ова лето да го поминат на прекрасниот грчки остров Крит на гости

Брз преглед
Прочитај повеќе

ЛЕТО ВО ТОСКАНА

Гема Џерико е лекар која целосно е посветена на работа. Нејзината мајка и ќерка се загрижени поради тоа што таа

Брз преглед
Прочитај повеќе

Линда

Исполнет со црн хумор и со возбудлива привлечност, крајно реалистичен, ЛИНДА е роман со одлични описи, како на личностите така

550 ден.
Брз преглед
Прочитај повеќе
ОНЛАЈН ЦЕНА

Исчистени души

Еден аманет кој под многу чудни, неочекувани околности ќе се оствари. Исполнувањето на аманетот носи нови средби и спомени од

250 ден. 213 ден.
Брз преглед
Во кошничка

Од магла на југ до месечина на север

Романот претставува спој на сите светови на авторот, каде искуството од професионалниот ангажман го користи за да креира стил кој

299 ден.
Брз преглед
Прочитај повеќе

Никој не е невин

Хектор Бенуси, комесар на полицијата во Трст, чека да се пензионира и да го пишува на раат својот трилер роман.

299 ден.
Брз преглед
Прочитај повеќе

Насмевка со цимет

Таа е најубавата жена во Париз… Навидум има сè – богатство, слава и углед, но потајно сонува за човекот на

300 ден.
Брз преглед
Прочитај повеќе
ОНЛАЈН ЦЕНА

Добро утро Јаков

…Но сега стоеше над безживотното тело на човекот што го сметаше за свој втор татко. Се избезуми кога го откри

350 ден. 298 ден.
Брз преглед
Во кошничка
ОНЛАЈН ЦЕНА

Кога се заљубив

Бајка која почнува со бакнеж во Њујорк. Но што се случува кога бајката засекогаш исчезнува? Приказна за Елси Мејнард и

450 ден. 383 ден.
Брз преглед
Прочитај повеќе

Анастасија

Љубовна приказна за новата генерација. Романтична приказна од која ќе ви се стопи срцето, но која ќе ви постави едно прашање: Што сè би направиле за љубовта на вашиот живот, знаејќи дека срцето ќе ви биде скршено?
Тие немаa ништо заедничко додека љубовта не им овозможи да изгубат сè…

Брз преглед
Прочитај повеќе
ОНЛАЈН ЦЕНА

Комплет 4 книги едиција Заплеткани од Ема Чејс

Комплет 4 книги од едицијата Заплеткани од Ема Чејс За повеќе информации кликни тука Заплеткани

1,400 ден. 1,190 ден.
Брз преглед
Во кошничка