ФИКСЕН ПОПУСТ

Книгата на изгубени имиња

Најпродавана книга според Њујорк тајмс инспирирана од вистински настани за животот на фалсификаторите на документи во време на Втората светска

400 ден.
Брз преглед
ФИКСЕН ПОПУСТ

Приказни полни со надеж

Тетовирачот од Аушвиц е една од најпродаваните книги на 21-от век. Сега, во најновата книга, Хедер Морис ни претставува инспиративен

360 ден.
Брз преглед
ФИКСЕН ПОПУСТ

Ти си мојот живот

…Ја позеде со растреперени раце и треперлив глас, извика. – Кај си, сон- це на мама. Кај си, среќо моја.

280 ден.
Брз преглед
ФИКСЕН ПОПУСТ

Ноќниот портрет

Возбудлив историски роман за создавање на една од најпознатите слики на Леонардо да Винчи, Портретот на дамата со хермелин и

392 ден.
Брз преглед
ФИКСЕН ПОПУСТ

Исповедта на акушерката

Роман раскажан со многу чувствителност и остроумност, „Исповедта на акушерката“ ќе ве натера ноќта да ја претворите во ден. Драга

360 ден.
Брз преглед
ФИКСЕН ПОПУСТ

Се сакаме кога никој не гледа

Нивната љубов е стара колку и приказната за неговото пронаоѓање. Нивната приказна започна, но никогаш не заврши. Единствената работа која

240 ден.
Брз преглед
ФИКСЕН ПОПУСТ

Море од спомени

Кога Кендра првпат ја посетува својата болна баба, таа ја замолува да ја запише нејзината приказна, пред да ја заборави…

392 ден.
Брз преглед
ФИКСЕН ПОПУСТ

Мојот живот, мојата судбина

Желбата на Ана да се омажи за Војдан се оствари, иако знаеше дека тој не ја сака. Ана мислеше дека

280 ден.
Брз преглед
ФИКСЕН ПОПУСТ

Клубот на убиства во четврток

Брилијантна четворка со неколку скриени трикови во ракавите; Жена полицаец со својот прв голем случај; Брутално убиство. Во едно мирно

400 ден.
Брз преглед
ФИКСЕН ПОПУСТ

На маса со волкот

Интернационалeн бестселер заснован на мрачна вистинска приказна што покренува провокативни прашања за соучесништво, вина и преживување. Тие го нарекоа „Дувло

360 ден.
Брз преглед
ФИКСЕН ПОПУСТ

Големи лаги во мал град

Чејмберлен, докажан раскажувач на неверојатни приказни, ги држи читателите во неизвесност со приказна што ги поврзува историјата и сегашноста со

400 ден.
Брз преглед
ФИКСЕН ПОПУСТ

Семејството на горниот кат

Роман на Лиса Џул, бестселер автор на „Њујорк тајмс“, приказна за минатото на едно семејство, чии закопани тајни се закануваат

392 ден.
Брз преглед
ФИКСЕН ПОПУСТ

Сопругата на винарот

„Љубов и предавство, простување и спас, се преплетуваат во приказната на овој прекрасен роман сместен среде лозјата на Шампањ во

400 ден.
Брз преглед
ФИКСЕН ПОПУСТ

Последната кралица

Хуана од Кастилија, последната кралица со чиста шпанска крв што го наследи престолот на својата земја, со векови е енигматична

440 ден.
Брз преглед
ФИКСЕН ПОПУСТ

Синџирот

Кога една мајка е мета на опасна група луѓе, таа мора да стори злосторство за да ја спаси својата киднапирана

400 ден.
Брз преглед
ФИКСЕН ПОПУСТ

13 минути

Прогласена „најдобра книга“ за млади за 2016 година од ТЕЛЕГРАФ Не се сеќавам како завршив во студената вода, но ова

392 ден.
Брз преглед
ФИКСЕН ПОПУСТ

Разговори со пријатели

ДЕСЕТ НАЈДОБРИ КНИГИ ЗА 2017 ГОДИНА СПОРЕД VOGUE ДЕСЕТ НАЈОМИЛЕНИ КНИГИ НА ГОДИНАТА СПОРЕД SLATE НАЈДОБРИ КНИГИ ОД ЖЕНСКИ АВТОРИ

360 ден.
Брз преглед
ФИКСЕН ПОПУСТ

Дарбата на кројачката

Од авторот на бестселерите „Море од спомени“ и „Ветувањето на пчеларот“ доаѓа една привлечна приказна за три млади жени кои

392 ден.
Брз преглед

Повторно се сретнавме

Љубовта на Ивана и Ведран започна како во бајките… Колнењето на двајцата на вечна љубов беше само желба. Ведран не

300 ден.
Брз преглед
ФИКСЕН ПОПУСТ

Спротивни светови

Забранета љубовна приказна на една извонредна жена која го раѓа сликарот Камиј Писаро – таткото на импресионизмот. Растејќи на идиличниот

440 ден.
Брз преглед

Никаде без ќерка ми

Никаде без ќерка ми е автентична приказна за љубовта, за личната драма, за траумите и за понижувањата на една современа

420 ден.
Брз преглед
ФИКСЕН ПОПУСТ

Нормални луѓе

НОРМАЛНИ ЛУЃЕ е роман за моќта на привлекувањето, за пријателството и за љубовта помеѓу луѓето. Приказната започнува од првиот разговор

360 ден.
Брз преглед

Заветот на кралицата

Дојдов во оваа земја и немам намера да ја оставам или таа да ја засени мојата работа; ниту ќе им

550 ден.
Брз преглед
ФИКСЕН ПОПУСТ

Сестрите Романови

Приказна за историска вистина, за изгубените животи на ќерките на царот Николаj и Александра. 17 јули 1918 година. Четирите девојки

440 ден.
Брз преглед
ФИКСЕН ПОПУСТ

Те набљудувам

Јас навистина не треба да ги прислушувам разговорите на другите луѓе. Но, невозможно е да не ги слушнеш разговорите на

392 ден.
Брз преглед
ФИКСЕН ПОПУСТ

Близначки

…Јован стана од столот и ме повлече кон себе. Не му се спротивставував. Му се предадов. Во овој момент постоевме

240 ден.
Брз преглед
ФИКСЕН ПОПУСТ

И тогаш, таа исчезна…

„И тогаш, таа исчезна…“ ќе ве внесе во една емотивно разорувачка приказна на една мајка во потрага по вистината за

392 ден.
Брз преглед