Телефон: +389 2 3296 - 763

На 31-ви јануари во книжарницата Култура ќе се одржи промоција на новата книга на авторката Вера Стојчевска Антиќ, „Траен изворник“.

Во нејзината предходна книга „Мојот професор пророк“ беше претставен книжевниот опус на Блаже Конески како еден од основоположниците на македонскиот јазик, а истото продолжува и во ова дело.

„Траен изворник“ ќе биде промотивно со 10% намалување само на денот на промоцијата во среда на 31.01.2018 година, а во книжарницата Култура од 12 до 14 часот ќе гостува и професорката Вера Стојчевска Антиќ.

 

 

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

X