Попуст!
zero-zero-zero

ИСБН: 978-9989-32-730-8

Зеро Зеро Зеро

Автор:

599 ден 250 ден

Издавач: Култура
Година: 2014
Формат: мека
Страници: 466


Од авторот на бестселерот Гомора ни доаѓа една наелектризирана истрага за меѓународната трговија со кокаин, кој е моќен исто како што е заведувачки, како и неговата скриена улога во глобалната економија.

Во многу земји терминот зерозерозеро е жаргонски израз на најчистиот и најдобриот кокаин на светот. Овој роман е меѓународно незаборавно и најпродавано истражување за внатрешното функционирање на глобалната трговија со кокаин – нејзините правила и армии – и вистинската вклученост во светската економија, и влијанието врз сите нас.

Роман со специфичен начин на пишување кој го открива патот на дрогата. Личности, места, години и настани поврзани со падот на мафија опишани во овој роман го доведоа Роберто Савиано во ситуација да живее под впостојана полициска заштита.

На залиха

Compare
Шифра: 978-9989-32-730-8 Категорија:

Рецензии

Сеуште нема рецензии

Биди првиот кој ќе напише нешто за “Зеро Зеро Зеро”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *