Попуст!
a-za-ljubovta-kon-sinot

ИСБН: 978-9989-32-680-6

За љубовта кон синот

Автор:

200 ден 180 ден

Издавач : Култура
Година : 2012
Формат : мека
Страници : 345


Иако пораснала во имашлива фамилија, Марјам била сведок на страшна судбина на нејзината мајка, баба и три тетки, и отсекогаш жалела што не се родила како машко. Како и повеќето млади луѓе од Кабул, била во шок кога Русите ја нападнале нејзината земја. По бунтовната борба, за да го спаси голиот живот, била принудена да пребега од Авганистан.

Иако новиот живот во Америка и’ бил на дофат, нејзиниот татко имал поинакви планови; и’ договорил брак со Авганистанец кој ќе се покаже како насилен и избувлив. Малтретирана и психички и физички, Марјам конечно ќе пронајде утеха во новородениот син.

Кога се обидела да избега, сопругот и’ го киднапира синот и и’ забранува да го гледа. Слушајќи ги потресните приказни за граѓанската војна и репресиите во Авганистан, Марјам ќе ги помине годините во потрага по изгубеното дете.

Шифра: 978-9989-32-680-6 Категорија:

Рецензии

Сеуште нема рецензии

Биди првиот кој ќе напише нешто за “За љубовта кон синот”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *