Попуст!
mostot-vo-plamen

ИСБН: 978-9989-32-822-0MP

Ученикот на ренџерот 2: Мостот во пламен

Автор:

5 од 5 базирано на 1 глас
(1 рецензија од корисник)

350 ден 175 ден

Издавач: Култура
Дата: 2016
Формат: мека
Страници: 350


Долго очекуваното продолжение на мега популарниот серијал за млади, во кое Вил и Хорациј ги продолжуваат своите авантури во обид да го одбранат кралството Аралуен од мрачниот господар Морграт. Но овој пат, тој се враќа посилен од било кога. Вил и Хорациј ќе се соочат со најголемиот предизвик во нивните животи…

На залиха

Compare
Шифра: 978-9989-32-822-0MP Категории: ,

1 коментар за Ученикот на ренџерот 2: Мостот во пламен

  1. 5 од 5

    :

    Одлична книга, квалитетно напишана и забавна го отчекуваме и 3-то продолжение

Додади рецензија

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *