Попуст!
a-tuka-okolu-nas

ИСБН: 978-9989-32-657-8

Тука околу нас

Автор:

220 ден 100 ден

Издавач: Култура
Година: 2011
Формат: мека
Страници: 238


Се случува сето она што го нарекуваме живот, но ние никако не успеваме да влеземе во него, а уште помалку, да ми ја најдеме – смислата. Мора да ги отвориме очите, да ги согледаме вистината, љубовта, алчноста, достоинството, амбицијата, самопочитувањето, мудроста и сите оние суптилни котелци, од кои е исткаено нашето сложено човечко битие.

На залиха

Compare
Шифра: 978-9989-32-657-8 Категории: ,

Рецензии

Сеуште нема рецензии

Биди првиот кој ќе напише нешто за “Тука околу нас”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *