Попуст!
unnamed (1)

ИСБН: 978-9989-32-931-9

СУПЕР ТАЕН ПРОЕКТ

Автор:

250 ден 230 ден

Издавач: Култура, 2018 година
Мек повез, 128 стр.
Повеќе за едицијата Стилтон http://www.ildiariodelleteasisters.it/
https://geronimostilton.com/IT-it/tea-sisters__3316/

На залиха

Compare
Шифра: 978-9989-32-931-9 Категории: , ,

Опис на производот

Оваа година во Глушфорд се одржува престижниот натпревар „Глувци за наука“. Сестринството „Теа“ учествуваат со посебен автомобил, но ќе мора да внимаваат на девојките од „Ванила“, кои прават сè за да ги саботираат!

Рецензии

Сеуште нема рецензии

Биди првиот кој ќе напише нешто за “СУПЕР ТАЕН ПРОЕКТ”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *