Попуст!
skr bog web

ИСБН:

СКРИЕНОТО БОГАТСТВО НА ПИРАТИТЕ

Автор:

299 ден 269 ден

Издавач : Култура

 

Опис на производот

Џеронимо Стилтон живее во Глувчево, на Островот на Глувците, eден необичен остров во облик на парче
сирење, сместен во Јужниот Стаорски Океан. Овде природата е заштитена, а глодачите живеат среќно.
Во слободното време, Џеронимо собира стари корки пармезан од осумнаесеттиот век, но, најмногу од сè обожава да пишува книги во кои што ги раскажува неговите извонредни глувчешки авантури.

Драги пријатели глодари,
Овде во Глувчево, на островот на глувците, сите мои книги се најпродавани! Ама, како, зарем не ги знаете? Тие се приказни за смеење, понежни од моцарела, повкусни од гровиера, посласни од горгонзола…
Навистина важни приказни, верувајте му на зборот на Стилтон!

Рецензии

Сеуште нема рецензии

Биди првиот кој ќе напише нешто за “СКРИЕНОТО БОГАТСТВО НА ПИРАТИТЕ”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *