Kniga za Website Template

ИСБН: 978-9989-32-923-4

ДО СИТЕ МОМЦИ ШТО ГИ САКАВ

Автор:

390 ден

Издавач: Култура, 2017 година

Мек повез, 346 стр.
Повеќе за авторот http://jennyhan.com/index2.html

Compare
Шифра: 978-9989-32-923-4 Категории: , ,

Опис на производот

Романтичен и симпатичен роман на еден од најпродаваните автори на „Њујорк тајмс“.

Лара Џин ги чува сите нејзини љубовни писма во една шапка-цилиндар, која ѝ ја дала мајка ѝ. Тоа не се љубовни писма што некој друг ги напишал за неа; туку се оние што таа ги има напишано.
Едно за секое момче што некогаш го сакала ‒ пет за сите.
Кога пишува, таа го отвора свое то срце и душа и ги кажува сите работи што никогаш нема да им ги каже во реалниот живот бидејќи нејзините писма се само за нејзините очи. Сè додека не дојде денот кога нејзините тајни писма ќе бидат испратени, и, одеднаш, љубовниот живот на Лара Џин се менува од имагинарен до реален и излегува надвор од контрола.

Рецензии

Сеуште нема рецензии

Биди првиот кој ќе напише нешто за “ДО СИТЕ МОМЦИ ШТО ГИ САКАВ”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *