korica-tarik-ali-senkite-na-drvoto-od-kalinka

ИСБН: 978-9989-32-855-8

Сенките на дрвото од калинка

Автор:

420 ден

Издавач : Култура
Година : 2016
Формат : 13,5 х 20 см.
Страни : 324


Тарик Али ни ја раскажува приказната за последиците од падот на Гранада, за една потресна семејна сага, за оние кои успеале да го преживеат распадот на нивниот свет. Али е особено вешт во евоцирањето, за тоа каков им бил животот на осудените жители, опколени од сите страни со нетолерантно христијанство.

„Ова е роман кој има нешто да каже, и тоа на одличен начин.“ – „The Guardian“

Compare
Шифра: 978-9989-32-855-8 Категории: ,

Рецензии

Сеуште нема рецензии

Биди првиот кој ќе напише нешто за “Сенките на дрвото од калинка”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *