Попуст!
korica-tarik-ali-senkite-na-drvoto-od-kalinka

ИСБН: 978-9989-32-855-8

СЕНКИТЕ НА ДРВОТО ОД КАЛИНКА

Автор:

420 ден 340 ден

Издавач : Култура
Година : 2016
Формат : 13,5 х 20 см.
Страни : 324
Повеќе за авторот http://tariqali.org/


 

На залиха

Compare
Шифра: 978-9989-32-855-8 Категории: , таг:

Опис на производот

Тарик Али ни ја раскажува приказната за последиците од падот на Гранада, за една потресна семејна сага, за оние кои успеале да го преживеат распадот на нивниот свет. Али е особено вешт во евоцирањето, за тоа каков им бил животот на осудените жители, опколени од сите страни со нетолерантно христијанство.

„Ова е роман кој има нешто да каже, и тоа на одличен начин.“ – „The Guardian“

Рецензии

Сеуште нема рецензии

Биди првиот кој ќе напише нешто за “СЕНКИТЕ НА ДРВОТО ОД КАЛИНКА”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *