Попуст!
kniga-za-website-template

ИСБН: 978-9989-32-857-2

Пристаништето нова надеж

Автор:

490 ден 441 ден

Издавач : Култура
Година : 2016
Страници : 526

Прегледај листа на желби
Шифра: 978-9989-32-857-2 Категории: , ,

Опис на производот

„Никој не го прави тоа подобро од Холи Робинсон.“

– Сузан Стрејт финалист на Националната награда за најдобра книга и автор на ПОМЕЃУ НЕБОТО И ТУКА

Катерин и Зои се сестри, но карактерно многу различни. Кетрин е смирена и одговорна, а Зои страсна и бунтовна. Никој нема да се изненади кога Зои ќе остане бремена, ќе го напушти училиштето и ќе стане зависник од дрога.

Една ноќ Катерин добива повика од ќерката на Зои, Вилоу, која е преплашена и соопштува на својата тетка дека мајка и` ја оставила на автобуската станица и исчезнала. Катерин, која не може да има деца, со задоволство прифаќа да ја подигне Вилоу како своја ќерка. 

Пет години подоцна…
Една серија на неочекувани настани ќе го шокираат семејството и трите генерации на жени.

Рецензии

Сеуште нема рецензии

Биди првиот кој ќе напише нешто за “Пристаништето нова надеж”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *