Види во кошница Производот “13-тата приказна” беше додаден во кошница
Попуст!
kniga-za-website-template

ИСБН: 978-9989-32-857-2

ПРИСТАНИШТЕТО НОВА НАДЕЖ

Автор:

3 од 5 базирано на 1 глас
(1 рецензија од корисник)

490 ден 390 ден

Издавач : Култура
Година : 2016
Страници : 526
Повеќе за авторот http://authorhollyrobinson.com/

На залиха

Compare
Шифра: 978-9989-32-857-2 Категории: ,

Опис на производот

„Никој не го прави тоа подобро од Холи Робинсон.“

– Сузан Стрејт финалист на Националната награда за најдобра книга и автор на ПОМЕЃУ НЕБОТО И ТУКА

Катерин и Зои се сестри, но карактерно многу различни. Кетрин е смирена и одговорна, а Зои страсна и бунтовна. Никој нема да се изненади кога Зои ќе остане бремена, ќе го напушти училиштето и ќе стане зависник од дрога.

Една ноќ Катерин добива повика од ќерката на Зои, Вилоу, која е преплашена и` соопштува на својата тетка дека мајка и` ја оставила на автобуската станица и исчезнала. Катерин, која не може да има деца, со задоволство прифаќа да ја подигне Вилоу како своја ќерка. 

Пет години подоцна…
Една серија на неочекувани настани ќе го шокираат семејството и трите генерации на жени.

1 коментар за ПРИСТАНИШТЕТО НОВА НАДЕЖ

  1. 3 од 5

    :

    Ми се допадна книгата, не предвидливи ситуации и тајни. Приказна за животот на личности од едно семејство, со добар крај кој кажува дека никогаш не треба да изгубиме надеж и дека сѐ се случува со причина.

Додади рецензија

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *