a-presudni-godini

ИСБН: 978-9989-32-714-8

Пресудни години

Автор:

450 ден

Издавач : Култура
Година : 2013
Формат : мека
Страници: 200


Книгава е сведоштво за последните години од опстојувањето на СФРЈ кога, меѓу другото, благодарение и на д-р Јаков  Лазароски, во Македонија беа создадени темелните претпоставки за ‘оттргнување’ на земјата од прегратките на режимот Слободан Милошевиќ.

Оваа книга не предупредува дека ниедна страница од историјата не треба да се затвори набрзина, без да се прочита и да се разбере.

На залиха

Compare
Шифра: 978-9989-32-714-8 Категорија:

Рецензии

Сеуште нема рецензии

Биди првиот кој ќе напише нешто за “Пресудни години”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *