a-ostovot-so-skrienoto-bogastvo

ИСБН: 978-9989-32-257-0

Островот со скриеното богатство

Автор:

5 од 5 базирано на 1 глас
(1 рецензија од корисник)

100 ден

Издавач : Култура
Година : 1993
Формат : мека
Страници : 193


Желбата за потрага по богатство е неодолива уште со самиот настанок на човекот. Потрагата по богатството била инспирација на голем број на писатели, сценаристи на филмови, детски бајки… И овде во книгава се раскажува за сите авантури на група морнари кои трагаат по богатството, и сите нивни незгоди, катастрофи кои ги погодиле не ги отргнале од желбата да продолжат понатаму и да ја остварат својата цел.

На залиха

Compare
Шифра: 978-9989-32-257-0 Категорија:

1 коментар за Островот со скриеното богатство

  1. 5 од 5

    :

    da da da da da da da

Додади рецензија

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *