a-osnovanje-biznis

ИСБН: 978-9989-32-558-8

Основање бизнис

Автор:

100 ден

Издавач : Култура
Година : 2008
Формат : мека
Страници : 76


Се прашувате како најпознатите светски лидери се справуваат со најтешките проблеми? Сега може да научите од нивното искуство. Секоја книга од овој серијал содржи 12-14 поглавја напишани од врвните лидери од различни индустрии, јавниот сектор, универзитетите во кои се опишуваат проблемите со кои се соочиле. Тие споделуваат лични анегдоти и нудат практични совети кои се потпираат на нивното долгогодишно искуство.

На залиха

Compare
Шифра: 978-9989-32-558-8 Категорија:

Рецензии

Сеуште нема рецензии

Биди првиот кој ќе напише нешто за “Основање бизнис”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *