Попуст!
22

ИСБН: 978-9989-32-903-6

ОНОЈ ШТО ГО УБИ ЗМЕЈОТ

Автор:

550 ден 499 ден

Едиција ЕВЕРТ БЕКСТРОМ
ЛИНДА #1 http://kultura.com.mk/proizvod/linda/
ОНОЈ ШТО ГО УБИ ЗМЕЈОТ #2
Издавач : Култура
Година : 2017
Страници : 482
Наслов на оригиналот Den som DöDar Draken
Повеќе за авторот http://www.leifgwpersson.se/

На залиха

Compare
Шифра: 978-9989-32-903-6 Категории: , ,

Опис на производот

Од мајсторот на скандинавските криминалистички романи Брилијантна серија на романи за истражувањата на еден пргав, упорит и многу темелен шведски полицаец, детективот Еверт Бекстром од Националниот оддел за криминални истраги.
Детективот Бекстром е несомнено брилијантен стрип-јунак создаден од перото на Першон, кој има чудна смисла за хумор за криминалните случаи и невидената умешност да ги вознемири речиси сите учесници во истрагата.
Кога едно момче кое разнесува весници ќе го пронајде 68-годишниот алкохоличар како лежи мртов во неговиот стан, тепан со тенџере и чекан, а потоа задавен, секој би очекувал отворен-затворен случај на убиство, но не и детективот со хавајска кошула, Бекстром, кој е назначен да ја води истрагата.
Кога момчето што разнесува весници исчезнува, сомневањата на Бекстром се покажуваат точни.

Рецензии

Сеуште нема рецензии

Биди првиот кој ќе напише нешто за “ОНОЈ ШТО ГО УБИ ЗМЕЈОТ”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *