Попуст!
od-zvezdite

ИСБН: 978-9989-32-885-5

ОД ЅВЕЗДИТЕ ДО ЛУЛКАТА

Автор:

5 од 5 базирано на 3 гласви
(3 рецении од корисници)

400 ден 360 ден

Издавач : Култура
Година : 2016
Страници : 437

На залиха

Compare
Шифра: 978-9989-32-885-5 Категории: ,

3 коментари за ОД ЅВЕЗДИТЕ ДО ЛУЛКАТА

 1. 5 од 5

  :

  Прекрасен роман во кој писателката го опишува животот на едно семејство во средниот век и притиоа користи историски факти, случувања од тоај период. Сето тоа е напишано на еден специфичен, но и едноставен, разбирлив начин. Читателот , читајки го романот има чувство како да е во времето и местотона случувањето.
  Со еден збор , ПРЕКРАСНО.

 2. 5 од 5

  :

  Одлична книга! Срдечно ја препоралувам на сите љубители на историските романи, вистински “page turner”.

 3. 5 од 5

  :

  Прекрасна книга која се чита во еден здив и искрено Ви ја препорачувам!

Додади рецензија

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *