Попуст!
1 (1)

ИСБН: 978-9989-32-946-3

ОД ДЛАБОЧИНИТЕ НА МОРЕТО

Автор:

990 ден 949 ден

На залиха

Compare

Опис на производот

Пловејќи по „големите води“, дружејќи се со воденото царство, решив и професионално да се позанимавам со тој чудесен свет. Благодарение на природата, водените nространства ни нудат чуда кои сакав, барем донекаде, да ги пренесам во оваа книга. Се обидов со голема љубов и задоволство, nоединечно и со должно внимание, да го претставам богатиот и разновиден морски свет, а со тоа да ја збогатам и нашата традиционална кујна.

Рецензии

Сеуште нема рецензии

Биди првиот кој ќе напише нешто за “ОД ДЛАБОЧИНИТЕ НА МОРЕТО”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *