Попуст!
a-nokj-na-veshterkite

ИСБН: 978-9989-32-782-7

НОЌ НА ВЕШТЕРКИТЕ… ПЛАШИ МАЧКА!

Автор:

250 ден 220 ден

Издавач : Култура
Година : 2014
Формат : мека
Страници : 126
Повеќе за едицијата Стилтон https://geronimostilton.com/IT-it/home/


Овој роман не запознава со Темноза Темнобракс, една шармантна глувчица која живее во гробница и работи во една компанија која
организира погреби… таа е поканета заедно со мене да присуствува на една забава за Ноќта на вештерките… колку храбро! Ако сакате да ги откриете сите тајни како да подготвите одлична забава за Ноќта на вештерките и да добиете инспирација во што да ги маскирате своите деца и како тогаш оваа книга е токму за вас.

На залиха

Compare
Шифра: 978-9989-32-782-7 Категории: , ,

Рецензии

Сеуште нема рецензии

Биди првиот кој ќе напише нешто за “НОЌ НА ВЕШТЕРКИТЕ… ПЛАШИ МАЧКА!”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *