a-nska-latentna-revolucija

ИСБН: 978-9989-32-622-6

Ниска латентна револуција

Автор:

150 ден

Издавач : Култура
Година : 2010
Формат : мека
Страници : 93


„Ниска латентна револуција” е прв роман од младиот режисер Фросина Наумовска. Главната тема на романот е семејно насилство и како да се справи човекот со него, кога личноста што го врши семејното насилство е многу влијателна и авторитативна.

Во книгата е опишана судбина на човек на маргините на општеството, сурово искасан од челуста на моќта, отфрлен и направен невидлив, без никаква шанса да си го пронајде своето место. Идејата е како да се снајде младиот човек без перспектива во лавиринтот од лажни авторитети, вредности и “норми”.

Нема на залиха

Compare
Шифра: 978-9989-32-622-6 Категорија:

Рецензии

Сеуште нема рецензии

Биди првиот кој ќе напише нешто за “Ниска латентна револуција”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *