Попуст!
Kniga za Website Template

ИСБН: 978-9989-32-863-3

НИШТО НЕ ТРАЕ ВЕЧНО

Автор:

5 од 5 базирано на 1 глас
(1 рецензија од корисник)

390 ден 350 ден

Издавач : Култура
Година : 2016
Страници : 414
Наслов на оригиналот Maureen Lee, NOTHING LASTS FOREVER
Повеќе за авторот https://www.goodreads.com/author/show/72958.Maureen_Lee

На залиха

Compare
Шифра: 978-9989-32-863-3 Категории: ,

Опис на производот

Приказна од која ќе ви се стопли срцето, за едно идилично лето и четири карактерно-различни жени. 
Навидум идиличниот живот на Броди Логан со нејзиниот некогаш сакан сопруг, ненадејно се менува. Таа се сели во нивната заедничка куќа во Ливерпул, и таму се среќава со извноредна група на луѓе.
Дваесет и петгодишната Дијана изгледа толку невино и детски, но сепак таа е одговорна за подигање на нејзините три помлади браќа. Ванеса, која некогаш била успешна жена, сепак не може да го преболи шокот од неочекуваното отфрлање. И Рејчел која е едвај петнаесет години, е решена да ја задржи својата ќерка Попи, иако некои луѓе сакаат да ѝ ја одземат.
Додека тие го живеат најубавото лето во нивниот живот, под дрвјата на прекрасната градина во огромната раскошна куќа, здружени во пријателство кое ќе трае за цел живот. На хоризонтот почнуваат да се појавуваат проблеми.
На крајот на краиштата, ништо не трае вечно…

1 коментар за НИШТО НЕ ТРАЕ ВЕЧНО

  1. 5 од 5

    :

    Definitivno e taka kako shto i samiot naslov na knigata veli deka Nishto ne trae vechno…zatoa jas velam da davame se od sebe za sekasnosta vo koja ziveeme i za idninata i vechnosta da ne se optovaruvame. I bash bi sakala da ja imam ovaa knigata vo policite na mojata mala biblioteka .

Додади рецензија

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *