korica-nevrabotena

ИСБН: 978-9989-32-862-6

Невработена

Автор:

390 ден

Издавач : Култура
Формат : 13,5 х 20 см.
Страници : 252


Остар, нежен и смешен, овој брилијантен роман кој е деби на Лиса Овен не е само приказ­на за животот и тоа како главната херо­и­на доаѓа до својата разрешница туку е и ро­ман кој ги поставува прашањата кои ние ни­ко­гаш не сме се осмелиле гласно да ги изговориме.

Клер Фланели ја напушти својата работа со цел да ја најде нејзината вистинска вокација – сето ова би било во ред ако Клер знаеше што бара и каде да бара, но пред сѐ таа требаше да се пронајде себеси.

Додека за сите околу неа се чинише дека нивните животи се под целосна контрола, Клер се најде себеси како тоне под притисокот на проблемите и се прашувате како успеа да не се распадне.

Compare
Шифра: 978-9989-32-862-6 Категории: , , ,

Рецензии

Сеуште нема рецензии

Биди првиот кој ќе напише нешто за “Невработена”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *