Попуст!
NEBOTO

ИСБН: 978-9989-32-940-1

НЕБОТО НАД РЕКАТА ЧАРЛС

Автор:

5 од 5 базирано на 1 глас
(1 рецензија од корисник)

350 ден 330 ден

Издавач : Култура
Година : 2018
Повеќе за авторот http://kultura.com.mk/avtor/katerina-serafimovska/

На залиха

Compare
Шифра: 978-9989-32-940-1 Категории: , , ,

Опис на производот

Дозволете си да бидете дел од оваа величествена и трогателна приказна…

Сместена покрај кејовите на реката Чарлс во Бостон, Масачусетс, оваа топла и емотивна приказна ќе ве поведе на необично патување во кое цврсто се преплетуваат минатото, сегашноста и иднината. Џејмс е талентиран и врвно образован музичар, со потекло од старо и угледно бостонско семејство. Но, тој е човек со темна судбина којашто постојано го влече нана зад, кон минатото…

Софија е млада и амбициозна адвокатка, родум од Глостер, која живее напорен живот во големиот град – со нозете цврсто застаната на тлото и со блескав поглед свртен кон иднината. Судбината ќе ги спои младите животи на овие двајца луѓе во прекрасниот и елегантен Бостон, покрај бреговите на реката Чарлс. Настаните во големиот град им носат драматични пресврти на главните протагонисти, а животот носи премрежија коишто безусловно ќе мораат да ги премостат.

Но вистинската љубов не познава граници: Таа е поголема од животот!

1 коментар за НЕБОТО НАД РЕКАТА ЧАРЛС

  1. 5 од 5

    :

    Преубава книга, преубава приказна. Јас уживав во оваа книга, ме смируваше и потонував во неа, би ја читала повторно. Прекрасна приказна за Софија и Џејмс, која ми даде многу надеж 🙂 :).

Додади рецензија

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *